Tag: budowa

budowa

Zadbaj o wszystkie pozwolenia przed budową

Budowa domu to niezwykłe przedsięwzięcie obarczone dużą odpowiedzialnością. Zdecydowanie się na to, aby wybudować swój własny dom, wymaga dużej dozy odwagi, ponieważ cała misja, jaka wiąże się z jego powstawaniem, kosztuje każdego człowieka wiele nieprzespanych nocy. Dzieje się tak dlatego, że powstający nowy budynek mieszkalny to nie tylko ekipa budowlana, która go tworzy, ale także my sami, czyli ludzie odpowiedzialni za ostateczny kształt wszystkiego.

Read more →

Oszczędności podczas budowy domu

Decydując się na budowę swojego własnego domu, człowiek szuka jak największych oszczędności (tak jest zazwyczaj – nie dotyczy to ludzi, którzy są bogaci, chociaż i oni chcą jak najwięcej oszczędzić.) Jak więc przygotować się do całej inwestycji, aby zminimalizować koszty? Na początek należy wypisać rzeczy, etapy budowy, na których nie da się oszczędzić. Są to zazwyczaj etapy związane z załatwianiem wszelkich formalności. Niestety wszystkie dokumenty, jakie należy przygotować, są z góry płatne i ich cena jest ustalona. Dlatego na tych etapach nie da się zaoszczędzić.

Read more →

Na co zwrócić uwagę kupując działkę?

Jeśli należymy do grona szczęśliwców, którzy mogą pozwolić sobie na wybieranie działki pod budowę nowego domu, to nie pozostaje nam nic innego, jak oprócz delektowania się uczuciem radości, ruszyć na poszukiwania idealnego miejsca do życia. Wielu z nas na pewno ma dylematy dotyczące tego, jak ma wyglądać przyszła działka budowlana, dlatego warto przyjrzeć się temu tematowi i uzgodnić, na co warto zwracać uwagę, a na co nie.

Read more →