Dla kogo nada się garaż dwustanowiskowy?

Projekty domów z garażem dwustanowiskowym wykonywane są dla osoby, która posiada dwa samochody lub dla zmechanizowanego małżeństwa. Wykonanie projektu takiego garażu przyda się również, kiedy stawiamy piętrowy dom i planujemy, że będą w nim mieszkały dwie rodziny. Taki garaż może być również zaprojektowany, kiedy planujemy wykonywanie usług związanych z naprawą samochodów.

Wówczas, na jednym stanowisku, wyglądającym jak osobny garaż, będziemy mogli postawić nasz samochód, a na drugim umieścić samochód, który będzie przez nas naprawiany. Garaż dwustanowiskowy może również posiadać poddasze, które będzie mogło zostać zagospodarowane, a w okresie letnim będzie można nawet w nim spać. To bardzo wygodne rozwiązanie sprawdzające się na przykład, gdy posiadamy dużą rodzinę, która bardzo chętnie odwiedza nas w okresie letnim. Rzadziej będziemy mogli wykorzystywać je jako nocleg w okresie zimowym, ponieważ na pewno nie będziemy chcieli wydawać dodatkowych pieniędzy na ogrzewanie poddasza garażowego do takiego stopnia, który pozwoliłby na spędzanie w nim nocy w okresie zimowym.

Projekty domów z garażem dwustanowiskowym nie będą różniły się od projektów zwykłych domów. Jedyną różnicą będzie fakt, że trzeba przy nich zaprojektować większy niż zwykle garaż. Może on stać bezpośrednio przy murze domu i posiadać taką samą wysokość, jak dom jednopiętrowy, a może też stanąć w nieznacznej odległości od domu i posiadać własny dach. Dlatego decyzja odnośnie garażu, który chcielibyśmy posiadać na posesji, musi zostać przez nas podjęta jeszcze w trakcie budowy domu. W przeciwnym razie jedyną możliwością może być postawienie garażu blaszanego w którejś z części posesji, ponieważ może się okazać, że garaż dwustanowiskowy nie zmieści się już pomiędzy domem o ogrodzeniem. W przypadku, gdy chcemy wykorzystać garaż dwustanowiskowy jako miejsce wykonywania napraw samochodów musimy pamiętać, że powinniśmy posiadać wszystkie niezbędne pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej związanej z naprawą samochodów.