Zapewnij sobie funkcjonalną elegancję w kuchni

Nasz dom musi być miejscem, w którym estetyka obcuje z funkcjonalnością. Chyba nikt nie zaprzeczy, że miejsce, w którym mieszkamy, ma siłę wpływania na nasze samopoczucie. Jeśli przebywamy w ponurych pomieszczeniach, gdzie oprócz pajęczyn znajduje się pleśń na ścianach możemy doznać wrażenia, że życie jest czymś niesprawiedliwym i zgoła brzydkim.

Z drugiej strony siedząc sobie na kanapie w dużym salonie z przeszklonymi ścianami dającymi widok na ogród możemy zacząć zachwycać się nad tym, że czasem w detalach i ciekawych rozwiązaniach kryje się szczęście i radość dania codziennego. Takie skrajne punkty widzenia zależą właśnie nieraz od tego, gdzie się znajdujemy. Z tego też powodu naprawdę warto jest inwestować pieniądze w swój dom. W końcu to tam winniśmy się czuć najlepiej, bo przysłowiowo „u siebie”.

jasna kuchnia

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli odkryjemy moc naszych własnych czterech kątów utwierdzimy się w przekonaniu, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Z tego też powodu możemy już dziś sprawdzić, czy dobrze umeblowany salon nie będzie dla nas inspiracją… Dla innych znowu pytanie o to, jak funkcjonalnie urządzić kuchnię, może stanowić punkt zwrotny w postrzeganiu swojego gniazdka, jako miejsca, w którym wręcz musimy czuć się dobrze, bezpiecznie. Na pewno warto czym prędzej zabrać się za dokonywanie pozytywnych zmian w swoim otoczeniu. To prostsze niż myślimy.

Jeśli wiec faktycznie pytanie o to, jak funkcjonalnie urządzić kuchnię spędza nam sen z powiek, może powinniśmy udać się do salonu meblowego w celu przetestowania różnych mebli? Nie zamykajmy się na takie rozwiania, w końcu poprzez doświadczenie czegoś nabywamy wiedzy i pewności. Tak tez może być i w tym przypadku, kiedy dotkniemy szafek, otworzymy je, zerkniemy do środka, sprawdzimy fakturę, kolor i cenę prawdopodobnie od razu stwierdzimy, czy nadają się one do naszej kuchni. Szukajmy prostych rozwiązań, ale nie banalnych, Wybierajmy klasyczne rozwiązanie, ale nie nudne. Jednym zdaniem wybieraj dobrze. W tym właśnie tkwi sekret dobrze urządzonego domu! Nie czekajmy zatem – sam nie stanie się on naszym azylem!