Kategoria: Klasa-str

Dom – z piwnicą czy bez?

W artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie…Podjęliśmy już decyzję o wybudowaniu domu. Przed nami długa droga. Należy znaleźć odpowiednią działkę, dobrze położone lokalizacje, takie które nie znudzą nam się po kilku latach, dobre sąsiedztwo. Wszak dom, w przeciwieństwie do mieszkań w bloku, nie może być aż tak łatwo i szybko sprzedany. Przecież często jest to inwestycja dla całej rodziny, pokoleniowa. To bardzo ciekawe, ale tak jest. Mamy więc wybraną lokalizację – przyszedł więc czas na projekt. Odpowiedni projekt domu będzie kluczowy dla wszystkich osób, którym zależy przede wszystkim na unikalności. Jeżeli chcemy zrobić to po kosztach, to najlepiej kupić jakiś gotowy wzór, coś prostego, łatwego do zbudowania.

Read more →

Zadbaj o wszystkie pozwolenia przed budową

Budowa domu to niezwykłe przedsięwzięcie obarczone dużą odpowiedzialnością. Zdecydowanie się na to, aby wybudować swój własny dom, wymaga dużej dozy odwagi, ponieważ cała misja, jaka wiąże się z jego powstawaniem, kosztuje każdego człowieka wiele nieprzespanych nocy. Dzieje się tak dlatego, że powstający nowy budynek mieszkalny to nie tylko ekipa budowlana, która go tworzy, ale także my sami, czyli ludzie odpowiedzialni za ostateczny kształt wszystkiego.

Read more →

Jak przekształcić działkę rolną w budowlaną

W jaki sposób można skutecznie przekształcić działkę rolną w budowlaną
Zdarza się, że sytuacja osobista powoduje, że chcemy przekształcić działkę rolną w budowlaną. Dzieje się tak w przypadku, gdy chcemy powiększyć rodzinę, zakładamy rodzinę zastępczą lub chcemy po prostu posiadać dom mieszkalny. W naszej rodzinie od dawna obecna była działka budowlana, która z czasem przestała być wykorzystywana pod uprawę rolną i teraz stoi nieużywana, a mogłaby posłużyć nam jako plac do budowy domu.

Read more →

Odrolnianie działek rolnych.

Bardzo wielu ludzi, posiadający działki rolne zdecydowało się na przekształcenie ich na działki budowlane. Działki budowlane można o wiele drożej sprzedać, szczególnie na terenach, które są niedaleko oddalone od dużych aglomeracji. Jednakże proces odrolniania (tak nazywa się ten proces) jest procesem dość czasochłonnym i skomplikowanym. Należy go podzielić na kilka etapów. Oczywiście w zależności w jaki sposób takie przekształcenie się wykonuje.

Read more →

Projektowanie indywidualne – domy standardowe, czyli od czego zacząć decydując się na budowę.

Coraz to częściej słyszy się o tym, że obywatele wyprowadzają się z małych blokowych mieszkań zlokalizowanych w centrum miasta. Szybkie tempo życia, które jest obecnie bardzo znane i dołączone do tego nasilenie ruchu jakie gości na jezdniach, dodatkowo głośny szum, spaliny samochodowe w powietrzu, mogą zmęczyć tak samo fizycznie jak i psychicznie. Dlatego stawiają małe kameralne domki, na ich obrzeżach, aby odpocząć, ze spokojem wstać rankiem z łóżka i w błogiej atmosferze ciszy wypić poranną kawę.

Read more →

Ciekawe projekcje domów.

Jeśli w tym momencie zakupiłeś działkę budowlaną i poszukujesz odpowiedniego projektu domu – warto zapoznać się z obszerną ofertą biur architektury w Twojej okolicy.

Dobry szkic, sprawna ekipa budowlana i wysokiej jakości materiały, to gwarancja sukcesu każdej inwestycji. Wielokrotnie zdarza się, iż nabywając ziemię – nie posiadamy podstawowej wiedzy na temat budownictwa, a równocześnie nie do końca wiemy, jak właściwie powinno wyglądać Nasze gospodarstwo domowe.

Read more →

Zalety ścian z prefabrykatów

Jakie są najważniejsze zalety ścian wykonanych z prefabrykatów

Zalety ścian z prefabrykatów polegają na tym, że ich montaż znacznie przyspiesza budowę domu. Używając prefabrykatów w czasie budowy już w momencie stawiania fundamentów i wznoszenia murów możemy w ciągu kilku dni doprowadzić dom do stanu surowego i zająć się już wykończeniem jego wnętrza. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu i pieniędzy, a także będziemy mogli spokojnie zająć się rozplanowaniem całej posesji w czasie, kiedy budowlańcy będą stawiali nasz dom. Przygotowanie domu do zamieszkania polega, bowiem nie tylko na tym, że postawimy mury budynku, ale musimy też odpowiednio przygotować posesję do tego, żebyśmy mogli na niej spokojnie i bezpiecznie zamieszkać.

Read more →

3 sposoby na wyciszenie domu

Trzy niezawodne sposoby pozwalające na wyciszenie domu

Zwłaszcza osoby mieszkające w głośnej okolicy zastanawiają się nad tym, jakie sposoby na wyciszenie domu będą najlepsze. Najpierw trzeba wyposażyć dom w odpowiednią izolację akustyczną już w trakcie jego budowy. Obok styropianu ocieplającego budynek można także zamontować dodatkowe elementy pozwalające na wyciszenie hałasów pochodzących z zewnątrz. Obowiązkowym elementem każdego domu jest także, oczywiście, odpowiednia izolacja przeciw zawilgoceniom wykonana w pionie i poziomie, dzięki której wilgoć nie przenika do murów i nie powoduje ich niszczenia.

Read more →

Oszczędności podczas budowy domu

Decydując się na budowę swojego własnego domu, człowiek szuka jak największych oszczędności (tak jest zazwyczaj – nie dotyczy to ludzi, którzy są bogaci, chociaż i oni chcą jak najwięcej oszczędzić.) Jak więc przygotować się do całej inwestycji, aby zminimalizować koszty? Na początek należy wypisać rzeczy, etapy budowy, na których nie da się oszczędzić. Są to zazwyczaj etapy związane z załatwianiem wszelkich formalności. Niestety wszystkie dokumenty, jakie należy przygotować, są z góry płatne i ich cena jest ustalona. Dlatego na tych etapach nie da się zaoszczędzić.

Read more →

Industrialny styl dla domu

Posiadanie własnego domu jest jedną z najwspanialszych rzeczy, jakie mogą spotkać człowieka w jego życiu. Warto bowiem mieć swój własny kąt, w którym człowiek odpoczywa po ciężkim dniu i ma dokąd wrócić nawet po najdalszej i najdłuższej wyprawie. Każdy człowiek powinien mieć takie miejsce, ponieważ ono nie tylko łączy się ze wspomnieniami, ale także nadaje charakter naszemu życiu i to jest niesamowicie ważne. Jeżeli jesteśmy na etapie jego budowania lub posiadamy już własny dom, ale zastanawiamy się o zmianie jego charakteru, wówczas powinniśmy przemyśleć taką kwestię, związaną z naszym upodobaniem i indywidualnymi potrzebami. Warto się zastanowić w jakim stylu chcemy urządzić nasze pomieszczenia, aby nie tylko nam się podobały, ale także aby żyło nam się w nich niesamowicie przyjaźnie i wygodnie. Oczywiście nie jest to taka łatwa sprawa i trzeba sobie zdawać z tego sprawę ponieważ tak naprawdę ile ludzi na świecie tyle pomysłów na urządzenie pokoi. Dlatego też warto samemu pomyśleć nad własnym stylem, który zapewni nam komfort życia i egzystowania w danych pomieszczeniach.

Read more →

Nowoczesne ocieplenie domów to dziś podstawa

Przymierzając się do budowy własnego domu każdy człowiek powinien doskonale przemyśleć sobie wiele spraw, które w tym czasie przyjdzie mu nie tylko przemyśleć, ale także wykonać. Jest to bardzo ważne, aby już na etapie planowania stworzyć odpowiedni harmonogram rzeczowo-finansowy, aby w trakcie przygotowywania się do prac oraz już na etapie samych prac wszystko mogło iść gładko i bez problemów, ponieważ jest to podstawa wszelkiego działania. Nikt bowiem nie lubi, gdy na etapie prac wypada jakaś nieprzewidziana zła sytuacja lub nagle zmieniamy zdanie co do wykończenia jednego elementu a tu okazuje się, że nie ma możliwości wprowadzenia jakichkolwiek zmian. Dlatego też warto przed rozpoczęciem wszystkiego dużo czasu poświęcić na szukanie odpowiedzi na nurtujące nas pytania i także poświęcić czas na spotkania ze specjalistami, którzy doskonale znają się na tym fachu i na pewno pomogą nam w odpowiednim dopasowaniu wszystkiego do naszych potrzeb.

Read more →

Na co zwrócić uwagę kupując działkę?

Jeśli należymy do grona szczęśliwców, którzy mogą pozwolić sobie na wybieranie działki pod budowę nowego domu, to nie pozostaje nam nic innego, jak oprócz delektowania się uczuciem radości, ruszyć na poszukiwania idealnego miejsca do życia. Wielu z nas na pewno ma dylematy dotyczące tego, jak ma wyglądać przyszła działka budowlana, dlatego warto przyjrzeć się temu tematowi i uzgodnić, na co warto zwracać uwagę, a na co nie.

Read more →

Jak najlepiej kupić projekt domu

Domy, których w ostatnich latach coraz więcej powstaje, są projektowane przez największe na rynku agencje projektowe. To właśnie w takich agencjach powstają projekt domków jednorodzinnych, domów szeregowych, wielkich budynków mieszkalnych czy budynków o przeznaczeniu gospodarczym. Ludzie, którzy w zamyśle mają zamiar budować swój wymarzony dom, właśnie do takich agencji się udają. Ale zawsze powstaje pytanie: jak kupić projekt domu? Najważniejsze co należy przed zakupem domu wykonać, to zmierzyć i dokładnie z wymiarować działkę.

Read more →

Czym się kierować przy wyborze pracowni?

Budowa domu dla niektórych osób wydaje się być naturalną koleją rzeczy. Nie wyobrażają sobie mieszkania na dłuższą metę w blokowisku, gdzie ich apartament otoczony jest z każdej strony sąsiadami. Niektórzy mogą polegać na dużym doświadczeniu swoich rodziców, które wykorzystują w trakcie realizacji tej inwestycji. Inne osoby znowu muszą zmierzyć się z tym samodzielnie. Nie mniej jednak, jest to jak najbardziej realne do wykonania. W pierwszej kolejności trzeba postawić na sprawdzony projekt.

Read more →